Skubantiems

Pranešimas

Daugiau informacijos suteiksime kontaktų skiltyje nurodytu telefonu ir el.paštu.

Mozaikinis parketas

mozaikinis_parketasMozaikinis parketas – dalelė saulės šviesos ir gamtos gyvybės Jus supančioje aplinkoje. Dėl natūralumo bei šiltos, malonios akiai išvaizdos medinės grindys  visada išlaiko savo vertę ir niekada neišeina iš mados. Medinių grindų spalvos ir faktūros darna padeda sukurti interjero harmoniją. Tai ilgalaikė, ekologiška ir funkcionali grindų apdailos medžiaga, turinti praeitį ir garantuotą ateitį.

Ant kokio pagrindo kloti parketą?

UAB „Pakruojo parketas“ parketas klojamas tiek ant lygaus betoninio paviršiaus, tiek ant išlyginamųjų mišinių, tiek ant medžio drožlių plokštės ar faneros, tiek ant juodgrindžių. Kokį pagrindą pasirinkti, priklauso nuo esamos pastato konstrukcijos ir nuo to, kur yra klojamos grindys (ant grunto, tarpaukštinio perdengimo ar virš pravažiavimo tarp namų). Parketą galima kloti ir ant šildomų grindų. Visą laiką reikia prisiminti, kad didžiausias parketo priešas yra drėgmė, todėl klojant parketines grindis ant grunto ar perdengimo virš drėgnų patalpų, būtinai turi būti paklota hidroizoliacija. Pigiausia, ir tikrai geraiausia, parketą kloti tiesiai ant gerai išlyginto betoninio pagrindo. Šiuo atveju, Jūs sumažinate parketinių grindų savikainą. Taip suklotas parketas mažiausiai nukenčia i įvairių nesėkmių atvejais (pvz., užpylus vandeniu). Tačiau reikia nepamiršti, kad klojant grindis ant betoninio pagrindo, jis turi būti pilnai išdžiuvęs (betonas pilnai sukietėja ir išdžiūna per 2-3 mėnesius). Jeigu pagrindas nelygus, jį galima lyginti lyginamaisiais mišiniais, medžio drožlių plokšte arba fanera. Lyginant išlyginamaisiais mišiniais, 1m2 parketinių grindų savikaina padidėja apie 20 Lt. Reikia nepamiršti, kad išlyginamojo sluoksnio storis turi būti ne mažesnis, negu nurodo gamintojas, ir paklotas pagal visas gamintojo rekomendacijas. Priešingu atveju išlieka didelė rizika, kad parketas gali atšokti kartu su išlyginamuoju sluoksniu. Išlyginimui naudojant plokštę ar fanerą, ją reikėtų prie pagrindo tvirtinti priveržiant ir tuo pačiu priklijuojant. Svarbu, kad plokštė būtų atspari drėgmei ir nebūtų plonesnė už parketą. Šiuo atveju Jūsų grindų 1m2savikaina padidės apie 20 Lt. Klojant parketą ant juodgrindžių, reikia nepamiršti, kad jų mediena negali būti drėgnesnė, kaip 10%.

Kaip kloti parketą?

Paprasčiausias klojimo būdas – eilėmis, vieną eilę prastumiant kitos atžvilgiu. Įvertinus tai, kad nuo drėgmės pokyčių parketo lentelių matmenys į ilgį nesikeičia, o keičiasi tik į plotį, taip suklotas parketas bus jautriausias patalpų drėgmės pokyčiams (didėja tikimybė, kad parketas gali būti iškeltas, arba jame atsiras plyšiai). Stabilesnis klojimo būdas, kai lentelės klojamos ne viena kryptimi. Tai klojimas „eglute“, „kvadratais“ ar „pynute“. Šiuo atveju parketo lentučių deformacija vyksta skirtingomis kryptimis, todėl yra mažiau juntama. Tačiau šie būdai yra sudėtingesni, reikalauja didesnės patirties klojant ir tikslesnės parketo lentučių geometrijos.

Eksploatacija

Visada prisiminkite, kad medis nėra jautrus temperatūros pokyčiams, bet yra jautrus drėgmės pokyčiams. Todėl, norint išlaikyti kokybišką ir gražų parketą, išvengti plyšių atsiradimo, būtina pastoviai palaikyti tinkamą santykinį drėgnumą patalpose (t.y. 40-60%). Po parketo suklojimo 1 mėnesį venkite drėgnai valyti grindis bei cheminių valymo priemonių. Vėliau parketas yra valomas su tam skirtomis valymo priemonėmis.

UAB "Pakruojo parketas"
© 2024